Lukuvuosi 2020-21

Uudet lukujärjestykset, olkaa hyvä! Uusille oppilaille sopivat tunnit on merkitty vihreällä.

Syyskausi alkaa maanantaina 17.8. ja kevätkausi 11.1. Opetusta ei järjestetä syyslomalla (vk 43), pyhäinpäivänä 31.10., joululomalla 21.12.-10.1., talvilomaviikolla (vk 9), pääsiäisenä 2.-5.4., vappuna 1.5. eikä helatorstaina 13.5. Syyskausi päättyy 20.12.20 ja koko lukuvuosi 23.5.21.

JUMPPATUNTIMME on merkitty sinisellä. Tunnit käyvät oheisharjoitteluna tanssijoille tai kuntoa ylläpitävänä treeninä muille kiinnostuneille. 10 x jumppakortti 59€, kertamaksu 8€. Koulun oppilaat saavat korvata poissaoloja myös jumppatunneilla. 

 

Kauden 2020-21 lukujärjestykset

Sali 1

  Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
10-11          

 

 
11-12  

 

     

 

 
12-13          

 

 
13-14            
14-15            

 

15-16    

 

 

 

 

 

16-17

Karamelli / Petra N.

 

Showtanssi 9-11-v alkeisjatko / Noora

16.30-17.15

 

Street 9-11-v alkeisjatko / Petra V. 

16-16.45

 

 

17-18

Showtanssi 12-14 keski/jatko / Petra N.

Katutanssin kehitysryhmä 9-11-v / Nora

Showtanssi 9-11-v alkeet / Noora

17.15-18


Showtanssi 12-14-v avoin taso / Noora

Street 9-11-v alkeet / Petra V. 

16.45-17.30

 

 

18-19

K20 showtanssi keskitaso / Petra N.

Street 12-14-v alkeisjatko / Miia

Street 12-14-v alkeet / Petra V.

Nykytanssi yli 15-v ja K20 alkeet / Pilvi

 

 

 

19-20

Kasarijazz / Petra N.

Nykytanssi keski- ja jatkotaso / Helena

19.30-21

Showtanssi yli 15-v keskitaso / Nora

K20 nykytanssi jatko / Pilvi

 

   
20-21

Barre / Petra N.

20-20.45

Nykytanssi keski- ja jatkotaso / Helena

19.30-21

Showtanssi yli 15-v jatkotaso / Nora

Street jazz yli 15-v keskitaso / Nora 

     


Sali 2

  Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
10-11          

 

 

 
11-12          

 

 

12-13          

 

 
13-14          
 
14-15              
15-16        

 

   
16-17

Satubaletti 3-4-v / Saara

16.30-17:10

Showtanssi 7-8-v / Heidi

16:45-17:30

Satutanssi 3-4-v / Saara

 

16:40-17:15


 

Pilates keskitaso / Irja 

16:30-17:30

   
17-18

 

Hip hop ja breakdance 6-8-v / Jani

17.30-18.15

Lastentanssi 4-5-v / Saara

17:15-18

Lastentanssi 5-6-v "Menotenavat"/ Sanni

17.15-18

 

   

 

18-19

Pilates alkeet / Irja

Hip hop ja breakdance 9-11-v / Jani

18.15-19

XXL Dance / Taru

Aikuisbaletti jatko / Noora

 


   
19-20

Pilates keskitaso / Irja

Street Drop In yli 15-v / Miia

 

 

Aikuisbaletti alkeet/ Noora

     
20-21

 


 

 

 


     

 

Sali 3

  Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
  • 10-11
   

 

   

 

 
 11-12
         

Lattarit / Helena

11.15-12.15 

 
 12-13          

 Burleski yli 16-v / Helena

12.30-13.30

 
 13-14          

 

 
 14-15              
 15-16  



 

       
 16-17

 

 

 

 

 

 

 Street 12-14-v keski/jatko / Miia

16.30-17.30 

 

 

 17-18

 Street 6-7-v / Siiri

17:30-18.15

Street yli 15-v keskitaso / Miia

  

Lihaskunto / Nora

17-17:45

Street yli 15-v keskitaso / Miia

17.30-18.30

   
 18-19

Street 7-8-v / Siiri

18.15-19

K20 street / Nora 

Vogue yli 12-v keski/jatko / Nora

 

 Katutanssin kehitysryhmä / Miia 

18.30-19.30

   
 19-20

Street 12-14-v keskitaso / Petra V.

K20 vogue / Nora

Hip hop 12-14-v avoin taso / Petra V.

19.30-20.30 

 House yli 12-v / Nora

   
 20-21

 Street yli 15-v alkeet / Petra V 

Street yli 15-v jatko / Miia